12. červen 2010 - Autoškola*závěrečky

12. června 2010 v 13:57 | wwwholka |  JEJÍ NEOBYČEJNÉ OKAMŽIKY
Moje poslední dvě jízdy v autoškole nedopadly vůbec dobře. Při té pondělní předposlední jsem se pohádala s instruktorem, protože jsem mu tvrdila, že jízdu mám až v úterý. Takže na mě 45 minut musel čekat v autě na parkovišti, než celá rozzuřená a uražená dojedu. Musela jsem odvézt nějakýho hnusnýho kokota do školy, při instruktorových slovech "Asi jste si to popletla" jsem viděla rudě a zdechlo mi to hned při prvním rozjezdu.xD Na mé poslední středeční
jízdě jsem se potkala s Ondrou. Naštěstí jsem ho nemusela nikam vézt, jen jsme se vyměnili v autě. Bylo to trapné, ale ohromně mě to pobavilo. Nevím, zkrátka mi to přišlo strašně vtipné. Na konci jízdy se mi chtělo brečet, protože jsem nebyla schopná zaparkovat, udržet se ve svém pruhu a to jsem měla následující den závěrečné zkoušky.xD

Driving School

Ve středu, v jedenáct večer, jsem se šrotila technickou, protože jsem jindy neměla prostě čas! Ráno mi bylo trochu na zvracení. Zkoušky měly začínat v osm hodin ráno. Bylo devět hodin (!) a my jsme pořád seděli v učebně. Nacpala jsem do sebe celej balík sucharů a bylo mi blbě ještě víc. Největší depka přišla v 9:15, kdy mi bylo oznámeno, že ze všech 10-ti lidí jsem na seznamu napsaná jako poslední a počítačů bylo jenom 9! Po 25-ti minutách jsem konečně přišla na řadu. Nějaké otázky byly lehký, ale pár otázek "by oko" bylo celkem dost.
Za osm minut jsem odcházela se 100%-ní úspěšností.^^

Potom nám komisař oznámil, že kontrolu vozidla budeme dělat na parkovišti. Včetně kontroly motoru. Tak jsem celá hysterická volala taťkovi a ptala se ho jak se otevírá kapota a jak se zapínají stěrače.xD Nakonec si to pan komisař rozmyslel. Prý kvůli velkému počtu. Rozdělil nás do pěti dvojic s tím, že jedna bude řídit a druhá mu na zadním sedadle řekne technickou. S nějakou holkou, zelené barvy, jsme byly v pořadí jako třetí. Po dvou hodinách přišla řada na nás. Kontrola vozidla před jízdou stejně byla, ale otvírat kapotu se naštěstí nemuselo. Začínala jsem technickou. První mou vylosovanou otázkou byla výměna chladící kapaliny a postup při zahřívání motoru. Se "zavařeným motorem" mám už pár zkušeností, takže tohle pro mě nebyl žádný problém. Další otázka výměna žárovky patřila do skupiny otázek, které jsem v žádném případě nechtěla (spolu s napojením přívěsu, připojením lana a vysvětlením kontrolek).
-          "A jak byste tu žárovku vyměnila?"
-          "Tak bych to odšroubovala"
-          "Říkala jste, že je tam nějaká krytka proti nečistotám"
-          "Aha, tak bych to odkrytovala, a pak odšroubovala"
-          "Říkala jste, že je ta žárovka připevněna pérkem"
-          "Aha, tak bych dala to pérko pryč a vytáhla kabel."
Samozřejmě že mi to dal. Dokonce řekl, že tady není co řešit.xD Jinak ta holka přede mnou po deseti minutách dojela, protože nedala přednost protijedoucím, a pak ještě málem urazila zrcátko.

Přišla řada na malou Lindušku. Hned na první křižovatce jsem dávala přednost zprava. Až po chvíli jsem si všimla, že je to jednosměrka.xD Potom jsem si v Líšni málem nevšimla, že nejsem na hlavní silnici, ale naštěstí přede mnou stálo několik aut, tak mi to došlo. Zastavila jsem si blbě na první stopce. Na druhé jsem si konečně zajela do výhledu, což instruktor okomentoval slovy "Snad první, která si najela dobře." Potom jsem uvízla v koloně. Na kopci! Takže jsem se rozjížděla asi 10x. Auto hrabalo, já byla zpocená jak kůň, ale nebylo to ještě nejhorší. Pak to přišlo.
-          "Tady zajedeme na parkoviště, najděte si nějaké místo a zacouváte si mezi dvě auta."
Prostě depka ne. Nějak jsem to tam "migla", po chvilce usilovného přemýšlení, na kterou stranu mám ten volant natočit, jsem dala plnej levej a jela jsem. Jenže ehm… jsem tam byla úplně na křivo.
-          "Tak si vyjeďte, vyrovnejte si volant a zacouvejte si rovno"
Ehm, jak se ten volant vyrovnává? Vyjela jsem si a zacouvala úplně stejně jako předtím.xD
-          "No dobrý, jedeme."
Jinak to byla snad nejhorší jízda mého života. Úplně nesmyslně jsem si řadila, hlavně podřazovala. Na první stopce jsem se dokonce rozjížděla na dvojku!
Celou cestu nazpátek jsem přemýšlela, jestli mi to dá, protože to couvání jsem úplně podělala. Při hodnocení se o parkování vůbec nezmínil. Jenom zkritizoval mou první stopku, ale řekl, že při té druhé jsem si zastavila správně, takže MI TO DÁ! Asi chyba v Matrixu, ale prostě to mám. Prý jsme to udělali jenom dvě z deseti. Ještě teď se dmu pýchou. Večer to jdeme oslavit. Jen doufám, že to nedopadne jak moje osmnáctiny.:P
wwwholka
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jestli jsi tu byl / a ...

klikni!

Komentáře

1 Agnethe Agnethe | 13. června 2010 v 1:49 | Reagovat

:DDD hehehe .. buď ráda, žes to nedělala tady :D

2 sumiko sumiko | 13. června 2010 v 12:15 | Reagovat

Bože, nesnáším řízení! Řidičák jsem si dělala před 3 roky asi a byla to největší chyba v mém životě...fuj! Ale taky ho mám, že! Takže rozhodně nejsi jediná chyba v Matrixu! :D

3 kika kika | 13. června 2010 v 17:00 | Reagovat

Tak moje jízda byla asi podobná :D parkování vubec, že. Jen tak se na mě díval a divně se tvářil. Pak že prej když zavře oči...tak že to mám :D nechápala jsem. A tobě gratuluju ;)

4 Izzie Izzie | Web | 14. června 2010 v 14:55 | Reagovat

Krásný článek o získání řidičáku :D
Docela jsi mě vyděsila, 2 z 10?? Ou, tak to je hodně kruté.Podstatné však je, že Ty jsi to zvládla a máš to v kapse.Gratulace je na místě! :)

5 Theresa Theresa | Web | 14. června 2010 v 15:41 | Reagovat

tyjo, no tak konečně máš od toho pokoj! a GRATULUJU TI NEJVÍC!!! jsi šikovná, ta jízda tvoje mi náhodou přišla hodně dobrá ;) ale taky jsem měla tu poslední jízdu den před závěřečkama a byla to uplně hrozná jízda! druhej den jsem se ale naštěstí vyspala dobře a hlavně moje modlitby byly vyslyšeny páč jsem se modlila ať prší! to pak musí snad brát trochu ohledy, ale hlavně není takovej provoz :))

6 Bobina Bobina | Web | 15. června 2010 v 14:27 | Reagovat

přečetla jsem to celé jedním dechem a můj dojem je takový, že řidičák asi nikdy neudělám x((
a samozřejme moc moc gratuluju :)

7 Karol Karol | 16. června 2010 v 17:38 | Reagovat

A pak proč se na českých silnicích tolik bourá. Tím nechci říct, že bych ti to nepřála, nervy udělají svoje, ale potkat tě na silnici, asi bych se bála xD

8 alex alex | 1. prosince 2014 v 13:30 | Reagovat

Já se nebál jízdy, ale teorie. Tu jsem trénoval na http://www.autoweb.cz/testy-autoskol/ a dělal jsem jí tak dlouho, dokud jsem to 3x po sobě nesplnil na 100%. Nakonec jsem to měl na 100% i při ostrém testu :)

9 Janča Janča | Web | 18. listopadu 2015 v 21:24 | Reagovat

Moc hezký článek! Moc gratuluju! Já mám zkoušky příští týden, tak to snad vyjde napoprvé!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama