10. červenec 2012 - Copak jste bakterie?!

10. července 2012 v 22:33 | wwwholka |  JEJÍ NEOBYČEJNÉ OKAMŽIKY
Řeknu vám vtip. Víte, jak to dopadá, když se tři bakaláři vydají na zkoušku z genetiky a molekulární biologie? Jeden uteče, druhý řekne, že to neumí a třetí pro jistotu zaspí.xD Ne, opravdu to není k smíchu, tohle je spíš k pláči. Zvlášť když se ostatní přimluví za to, aby ten ospalec dostal ještě jednu šanci a mohl se na dnešní zkoušku dostavit. Oušit, takže jsem jako největší hvězda jela na speciální termín zkoušky ve dvanáct hodin. Moje příprava na tuhle zkoušku nebyla zrovna nejlepší, protože v tom vedru se to prostě nedalo, rozumíme si. Každopádně včera jsem zjistila, že 3 dny nestačí.xD Ve škole jsem doktora odchytla s rohlíkem u pusy a hned jsem si musela losovat otázky, který jsem si mohla v pohodě přečíst, protože trochu prosvítaly, ale musela jsem být trapná a vzít si hned tu zleva s červeným proužkem - aktivace CaM kinázy, tududum. Seděla jsem na potítku v takové podivné laboratoři asi 10 minut a přemýšlela, jak se to vůbec vyslovuje. Druhou otázku jsem vůbec nebrala v potaz, protože mi bylo jasný, že se přes tu první stejně nedostanu. Doktor tam mezitím asi metr ode mě manévroval s jaderným reaktorem nebo přístrojem, který mu byl hrozně podobný. Což je na jednu stranu zarážející vzhledem k tomu, že ani nevím, jak takový jaderný reaktor vypadá. Nu, nebudete tomu věřit, ale přes CaM kinázy jsem nakonec prolezla, i když bahnem a trním. Potom mi řekl, že když mu excelentně řeknu druhou otázku, že mi to možná dá. Bohužel, moje prezentace nemendelistické dědičnosti byla více než nešťastná. Závěrem se mě ptal na název nějakýho proteinu, tak jsem chtěla říct RAS protein, ale nechtěla jsem se ještě víc ztrapňovat. Stačilo, že si ze mě celou dobu dělal srandu, že jsem bakterie, protože jsem asi něco řekla špatně! (Vlastně moc dobře vím, co jsem řekla, ale radši to tu nebudu opakovat… xD).

Takže teď hurá na prázdniny! Aspoň do konce července, a pak se možná pokusím zamyslet znovu nad tou biologií. Slibuji, že se poučím a o příštím zkouškovým nebudu 14 dní prokrastinovat. Abych to shrnula, ani jedna moje zkouška nebyla normální - u jedné velká hysterie, u druhé můj index lítal vzduchem a u třetí velká rozmrzelost, díky napsání testu a čekání 6 hodin na zkoušku. Povím vám o tom příště. Teď musím jít spát (zítra nastupuji na farmu xD) a zkrotit Olouška.

Navzdory své alergii, sdílím pokoj s kočičkou. Ano, nedám si pokoj. Bohužel tohle je kotě, které je nejhorší ze všech koťat, který jsem kdy měla. Je strašně hyperaktivní, otravný a útočný! Jedná se o podivného hybrida, který vznikl tak, že "superkočka" paní chovatelky byla omylem oplodněna pravděpodobně nějakou zdivočelou formou kocoura. Výsledkem je tenhle nesnesitelný tygrovaný Olouch, s podivně zakrouceným ocasem ve stylu prasátka.xD Jeho zálibou jsou moje prsty u nohou, moje vlasy a cecky všeho druhu. Měla jsem ho na víkend v Blansku, kde si celý odpoledne hrál s naším pejskem Bobinkou, dokud se jí nepřisál (čti nezakousl) do cecky. Následovala okupace hnízda s ptáčátky, ovšem dokud si toho nevšimli jejich rodiče a začali na něho dělat nálety. K večeru se trochu uklidnil a dívali jsme se spolu na TBBT. Celou dobu se po mně plazil a bubnoval mi pacičkama po břichu. Bohužel, až příliš pozdě jsem si všimla, že mi začal takhle "bubnovat" zrovna pod prsama. A fakt to docela bolelo. Dneska mi pro změnu sežral polovinu otázky o plazmidech. A opravdu sežral, protože jsem zatím nikdy nenašla zbytky.xD
wwwholka
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jestli jsi tu byl / a ...

klikni!

Komentáře

1 agnes agnes | Web | 11. července 2012 v 19:49 | Reagovat

meow ^^

2 Terez Terez | 12. července 2012 v 18:28 | Reagovat

Heh, ještě že jsem udělala všechny zkoušky  už na konci května, teďka bych se na to mohla vys... :-D

3 wwwholka wwwholka | 12. července 2012 v 20:54 | Reagovat

[2]: Terez: Tvoje zkoušky byly zaručeně úplně jinej level! :DDD Já na konci května měla hotový jen dvě zkoušky a to jedna byla ještě v předtermínu.xD

4 PISTÁCIE PISTÁCIE | Web | 19. července 2012 v 16:55 | Reagovat

Stane se, je to život, ne vždy se vše podaří napoprvé.. priste uz to bude lepsi :) azvladnes to. ja sama uz jsem u nekterych vyletěla.. neni to nic veseleho, ale je to život, nic tak strasneho, co bychom museli prozivat naplno, jsou i horsi veci nez škola.. :) uzivej prazky, jak nejdele to jen jde :)
a verim, ze priste to bude uspesne hotove, a bude klidek :)

5 wwwholka wwwholka | 26. července 2012 v 19:13 | Reagovat

[4]: Pistácie: :DDDDD Klídek, však já to beru v pohodě.xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama